Baki Davrak

Ekranlarda Vasili karakteriyle ilk olarak Vatanım Sensin dizisi ile tanıdığımız Baki Davrak, Türk asıllı Alman oyuncudur. Almanya’da yaşayan oyuncunun Lola + Bilidikid ve Yaşamın Kıyısında filmleriyle tanındığı bilinmektedir. 1997 yapımı Lola + Bilikid adlı yapımda Baki Davrak bir ailenin en küçük oğlu olarak escinsel bir karakteri canlandırmıştır. Aynı zamanda yine Harald Bergmann imzalı bir filmde de yer aldığı biliniyor. Tiyatro oyunculuğu da yaptığı bilinmektedir. Ünlü oyuncu Baki Davrak’ın yazar olduğu da bilinmektedir.

Baki Davrak Eğitimi

1971 doğumlu oyuncu eğitimini Almanya’da tamamlamıştır.

Baki Davrak Kariyeri ve Hayatı

Başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken oyuncunun Lola ve Bilidikid ile başlayan kariyeri, Vatanım Sensin adlı yapımda sürmektedir. Her çeşit karaktere hayat verdiği bilinen oyuncunun daha sonra yer aldığı yapım Zeki karakteriyle Dealer’dir. Bu film, 1999 Berlin Film Festivali’nde büyük ilgi görmüştür. Kommissarin Lucas, Wolffs Revier gibi televizyon yapımlarında yer almıştır. 2007’de ise Cannes Film Festivali’nde Fatih Akın’a (yönetmen-senarist), en iyi senaryo ödülünü kazandıran film olan Yaşamın Kıyısında adlı filmde yer almıştır. Burada Almanya’da yaşayan, Türk bir profesörü canlandırmıştır.

Baki Davrak, Kobra Takibi gibi önemli yapımlarda yer almaya devam eden oyuncu, Vatanım Sensin adlı dizide Vasili karakterine hayat vermektedir.

Baki Davrak Yer Aldığı Yapımlar

Oyuncunun televizyon yapımları: Balko, Der Puma – Kampfer mit Herz, Wolffs Revier, Blond: Eve Blond, Kobra Takibi, Kommissarin Lucas, Tatort, KDD – Kriminaldauerdienst, Ein Fall für zwei, Morkommission Istanbul, Vatanım Sensin

Film yapımları: Kırımlı, One Missed Call: Life, Praktian vodic kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem, Unutma Beni İstanbul, Einmal im Herbst, Yaşamın Kıyısında,, Brinkmanns Zorn, Scardanelli, Past by Night, Nass, Masken, Null Uhr 12, Planet Alex, Bevor der Tag anbricht, Daeler, Die Braut, Lola ve Bilidikid.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir