Bora Kuzum

Vatanım Sensin’in ünlü etmeye doyamadığı genç yeteneklerden bir diğeri de Leon karakteri ile gönülleri çalan Boran Kuzum oluyor. Dizide, Yunan komutanı Vasili’nin oğlunu canlandıran Leon, zeki ve eğitimli bir asker olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekranlarda yüzünü yeni yeni görmeye başladığımız Boran Kuzum ise 1992 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’da dünyaya gelmiş olan sevilen genç oyuncu, 1.75 boyundadır. Oyunculuk kariyerinin ilk adımlarını ise Analar ve Anneler dizisi ile atmıştır. Yine Muhteşem Yüzyıl gibi önemli projelerde de ismini duyuran Boran Kuzum hızlı bir gelişme göstermektedir.

Boran Kuzum Eğitimi

Boran Kuzum İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Sahne Sanatları Tiyatro Oyunculuk bölümlerini tamamlamıştır.

Boran Kuzum Kariyeri ve Hayatı

Küçük yaşlarda kendisini ekranlarda bulan oyuncunun ilk deneyimini Analar ve Anneler dizisiyle yaşadığı bilinmektedir. Küçük yaşlardan itibaren ailesinin desteğini alarak kendisini tiyatro ve oyunculuk alanlarında geliştirmiştir. Kendisinin ilk Coca-Cola reklamları ile tanındığı biliniyor. Çekici ve yakışıklı fiziği onu, ekranların aranan yüzü haline getirmiştir. Analar ve Anneler adlı dizide Sinem Kobal, Okan Yalabık Hazar Ergüçlü gibi ünlü isimlerle aynı projede yer almıştır.

Kendisinden söz ettirmeye başlayan oyuncunun bir diğer önemli projesi Muhteşem Yüzyıl Kösem olmuştur. Burada Boran Kuzum, Şehzade Mustafa karakterini canlandırmıştır. Ekin Koç, Nurgül Yeşilçay ve Mete Horozoğlu gibi ünlü isimlerle bu projede yer almıştır. Zirve yaptığı televizyon yapımı ise kuşkusuz Vatanım Sensin adlı dizi olmuştur. Burada hayat verdiği Leon karakteri; çalışkan, dürüst, zeki ve başarılı bir Yunan askeridir. Yunan komatanı Vasili’nin oğludur. Aynı zamanda dizide Hilal karakteri (Miray Daner) ile gönül ilişkisi bulunmaktadır. Dizide Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Onur Saylak, Selma Ergenç ve Senan Kara gibi önemli isimlerle çalışmaktadır.

Boran Kuzum Yer Aldığı Yapımlar

Analar ve Anneler, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Vatanım Sensin, Coca-Cola Reklamları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir