Çağatay Ulusoy

Türkiye’de birçok oyuncu gibi oyunculuğa adımlarını Best Model of Turkey yarışmasıyla atan Çağatay Ulusoy, bu yarışmadan birinci olarak çıkmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünü bitiren yakışıklı oyuncu, bir yandan da Ayla Argan’dan oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Bu derslerle yetinmeyen ünlü oyuncu, hafta da iki kez de bir sanat evinde ders almaya başlamıştır. Oyunculuğa adım attığı ilk yapımsa Show TV’de yayınlanan Adını Feriha Koydum adlı diziyle olmuştur. Bu dizide Emir karakterine hayat vermiştir. Dizi iki sezon boyunca izleyenleri ekrana kitlemiştir. Çağatay Ulusoy’un ününün yayılmasında büyük öneme sahip bu dizi, devam yapımıyla yine ekranlarda olmuştur. Bu yapımda da, Emir karakterine can vermeye devam etmiştir.

Diziye devam ederken aynı zamanda 2011’de beyaz perdeye aktarılmış olan Anadolu Kartalları filminde, ününü daha da pekiştirmiştir. Filmde canlandırdığı karakter ise Üsteğmen Ahmet Onur’dur. Daha sonra dizide oynarken Eve Düşen Yıldırım adlı yapımda yine konuk oyuncu olarak bulunmuştur. Bu yapımlar arasında Narkotik şubenin yaptığı operasyonla birlikte 2013 tarihinde birçok ünlü isimle beraber Çağatay Ulusoy gözaltına alınmıştır. Daha sonra serbest bırakılmıştır.

Çağatay Ulusoy’un parladığı bir diğer yapımsa yabancı dizilerden uyarlanan Medcezir adlı yapımdır. Burada Seranay Sarıkaya ile başrollerinde yer aldığı dizide Yaman karakterine hayat vermiştir. Bu televizyon dizisinden sonra Delibal adlı filmde Leyla Lydia Tuğutlu ile beraber oynamııştır. Burada da yine oldukça iyi bir oyunculuk sergilemiştir. Daha sonra 2016 yılında Colin’s reklam yüzü olmuştur. Son olarak yer aldığı yapım Ay Yapım öncülüğünde gerçekleştirilen ve yapımı süren İçerde dizisidir. Burada Sarp Yılmaz karakterine hayat vermektedir. İçerde oyuncuları arasındaki ünlü ve beğenilen diğer isimse Aras Bulut İynemli’dir. İki oyuncu da genç kızların ve tüm hayranlarının beğenisini kazanmaya devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir