Mehmet Günsür

Yer aldığı televizyon ve sinema yapımlarıyla seyirciyi kendisine bağlayan Mehmet Günsür, İstanbul doğumludur. Ünlü oyuncu 8 Mayıs 1975’te doğmuştur. Yakışıklı oyuncunun birçok önemli sinema ve televizyon yapımında yer aldığı söylenebilir. Bunlardan en önemlileri Muhteşem Yüzyıl, Beyaz Gelincik, Bıçak Sırtı, Aşk Tesadüfleri Sever, Unutursam Fısılda gibi yapımlardır. Bu yapımlarda sergilediği oyunculuk onu bugünlerde birçok yapımcının aradığı niteliklerde bütünleştirmektedir.

Oyuncunun 1989 yılından bu yana oyunculuk kariyerinde ilerlediği ve aktif olduğu söylenebilir. 2006 yılında Katerina Mongio ile evlenmiştir. Şehzade Mustafa karakteri ile Muhteşem Yüzyıl dizisinde birçok kişinin ekran başında hüzünlenmesine sebep olmuştur. Beyaz Gelincik adlı yapımla çıkışını yakalamıştır. Son zamanlarda yer aldığı proje ise Fi dizisi’dir. Puhutv’de yayınlanan dizi de Deniz adlı başrol karakterini canlandıracaktır. Bu projede Seranay Sarıkaya ve Ozan Güven gibi isimlerle çalışmaktadır.

Mehmet Günsür Eğitim Yılları

İtalyan Lisesi’nden mezun olan oyuncunun Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde de eğitimini tamamladığı bilinmektedir.

Mehmet Günsür Kariyeri ve Hayatı

Oyunculuğa daha 7 yaşında adım atan Mehmet Günsür’ün birçok reklam filminde oynadığı bilinmektedir. Geçmiş Bahar Mimozaları gibi dizilerde Rutkay Aziz, Müşfik Kenter ve Filiz Akın gibi önemli isimlerle çalışmıştır. Bir süre bir müzik grubuyla konser vermiştir. 4 yıl kadar da restoran işletmiştir. Hamam filmi ise geniş kitlelere ulaşmıştır. Film sonrası oyunculuk kariyeri başlamıştır.

Mehmet Günsür Yer Aldığı Yapımlar

Filmler: Hamam, Hayal Kurma Oyunları, Tommaso, Guida, İtalyan, II papa buono, O Şimdi Asker, Stregeria, Non ci sarebbe niente da fare, Anlat İstanbul, Fall Down Dead, Se chiudi gli occhi, Ses, Matrimoni e altri disastri, Aşk Tesadüfleri Sever, Unutursam Fısılda.

Diziler: Geçmiş Bahar Mimozaları, Cahide, Sır Dosyası, Don Matteo, Pilli Bebek, Kasırga İnsanları, Beyaz Gelincik, Bıçak Sırtı, Muhteşem Yüzyıl, Fi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir