Miray Daner

Son zamanlarda ekranlarda esen Vatanım Sensin rüzgarının genç isimlerinden olan Miray Daner, 15 Ocak 1999 doğumlu Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Oyunculuk kariyerine oldukça küçük yaşlarda adım atan oyuncu, hızla ilerlemiş ve oldukça önemli projeler içerisinde yer almıştır. İstanbul doğumlu oyuncunun henüz lise öğrencisi olduğu biliniyor. Çeşitli projelerde yer almış olsa da sevilen oyuncunun parladığı ve kendisini gösterdiği yapım, Vatanım Sensin olmuştur. Bu dizide Bergüzar Korel ve Halit Ergenç gibi ünlü isimlerle birlikte yer almıştır. Dizideki rolü ise Cevdet Paşa’nın kızı Hilal’dir. Hilal karakteri dizide, aynı zamanda Leon ile bir gönül ilişkisi kuran karakterdir.

Miray Daner Eğitimi

Miray Daner, henüz 17 yaşındadır ve lise eğitimine devam etmektedir.

Miray Daner Kariyeri ve Hayatı

Oyunculuğa adım attığı televizyon yapımının Bez Bebek olduğu bilinmektedir. Bu dizide oyuncak rolünde yer alan oyuncu, Evrim Akın ve Tan Sağtürk gibi isimlerle birlikte çalışmıştır. Daha sonra yine Papatyam gibi küçük çaplı televizyon dizilerinde yer almaya devam etmiştir. Buradaki rolü Gonca’dır. Daha sonra ilk başrol deneyimini yaşacağı yapımsa Disney Channel Türkiye’de yayınlanan Zil Çalınca dizisi ile olmutşur. Bu yapımdan sonra ise kariyerinde belki de bir dönüm noktası olan Medcezir dizisinde yer almıştır. Miray Daner, daha sonra ise Vatanım Sensin adlı KanalD dizisinde büyük çıkışını gerçekleştirmiştir.

Oyuncunun yer aldığı ünlü film yapımları ise Dersimiz: Atatürk’tür. Çeşitli reklam filmlerinde de yer aldığı bilinmektedir.

Miray Daner’in Yer Aldığı Yapımlar

Sinema Yapımları: Dersimiz: Atatürk, Çınar Ağacı, Arkadaşım Max.

Televizyon Yapımları: Bez Bebek, Papatyam, 1 Erkek 1 Kadın, Zil Çalınca, Zil Çalınca Avı, Merhaba Hayat, Medcezir, Vatanım Sensin.

Reklam Yapımları: Torku Konya Şeker, İstikbal, Renault Kango, Pınar, Lc Waikiki

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir