Okan Yalabık

Okan Yalabık, Serseri dizisiyle ekranların sevilen genç delikanlısı olmayı başarmış oyunculardandır. Gamze Özçelik ile beraber oynadığı bu televizyon dizisiyle birçok genç kızın da gönlünü kaptırdığı bir oyuncu olmuştur. 13 Aralık 1978 İstanbul doğumlu olan oyuncunun yer aldığı son yapım, Vatanım Sensin’dir. Vatanım Sensin adlı dizide ünlü aktör William Charles Hamilton karakteri ile düşman kuvvetlerinin safını temsil etmektedir. Çeşitli kliplerde ve kısa filmlerle birlikte beyaz perde de ünlü oyuncuyu görmek mümkündür.

Okan Yalabık Eğitimi

Şişli Terakki Lisesi’nde mezun olan oyucunun serüveni, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ile devam etmiştir. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanarak kariyerinin temellerini atmaya başlamıştır. Kadir Has Üniversitesinde de Film ve Drama Yüksek Lisans Programı’nde eğitim görmüştür.

Okan Yalabık Kariyeri ve Hayatı

Daha küçük yaşlardayken dahi tiyatroya olan büyük bir merakı bulunmaktadır, Okan Yalabık’ın. Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Tiyatrosu’nun kurulmasında etkisi olan oyuncu, birçok amatör gruplarda çeşitli roller de üstlenmiştir. İlk tiyatro deneyimi ise Kenter Tiyatrosunda oynadığı Martı adlı oyundur. Daha sonra çeşitli tiyatro oyunlarında yer almaya devam etmiştir.

Çeşitli şarkı kliplerinde yer alan Okan Yalabık, Bosch gibi ünlü markaların da reklam filmerinin yüzü olmuştur. Eskilerin Yılan Hikayesi, Serseri ve Hatırla Sevgili dizileri onun oyunculuğunun konuştuğu diğer yapımlardandır. Av Mevsimi adlı filmde Hasan karakterine can vermiştir ve oyunculuğunun zirvesine tırmandığı bu dönemde 4. Yeşilçam Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazanmıştır. Asıl parladığı ve tüm Türkiye’nin gözlerinin üstünde olduğu televizyon dizisi ise Muhteşem Yüzyıl olmuştur. Burada Pargalı İbrahim Paşa’yı canlandıran oyuncu, olağanüstü bir oyunculuk sergilemiştir.

Okan Yalabık Yer Aldığı Yapımlar

Sinema yapımları: Tereddüt, Annemin Yarası, Av Mevsimi, Peşpeşe, Güz Sancısı, Mavi Gözlü Dev, İlk Aşk, Sen Ne Dilersen, Büyü, Başyapıt, Sen Kapat Ben Ararım, Kolay Para, Gülüm, Sır Çocukları

Televizyon yapımları: Kaygısızlar, Yılan Hikayesi, Çifte Bela, İki Arada, Aşkım Aşkım, Zeybek Ateşi, Yıldızların Altında, Çaylak, Serseri, Sensiz Olmuyor, Çapkın, Kabuslar Evi-Hayal-i Cihan, Hatırla Sevgili, Avrupa Yakası, Muhteşem Yüzyıl, Analar ve Anneler, Süddülbahir 32 Saat, Vatanım Sensin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir