Onur Saylak

KanalD’nin sevilen, tarihi dizisi Vatanım Sensin’de Tevfik Paşa karakteriyle izleyicinin karşısına çıkan Onur Saylak, Ankaralı Türk oyuncudur. Türk oyuncu dünyaya, 12 Mayıs 1977 tarihinde gelmiştir. Tiyatro ile de ilgilendiği bilinen Saylak’ın, birkaç üniversitede eğitim gördüğü ve üniversite değiştirdiği de bilinenler arasındadır. 2000 yılından bu yana aktif bir oyunculuk sergileyen oyuncunun eşi ise Tuba Büyüküstün’dür. 2 çocukları olan çift 2011 yılından bu yana evlidir.

Onur Saylak Eğitimi

Onur Saylak, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde eğitim görmüştür. Daha sonra üniversiteden ayrılarak farklı alanlara yönelmek isteyen oyuncunun Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne devam ettiği biliniyor. Üniversitenin tiyatro kulübüne de katılan oyuncu, oyunculuğa böylelikle başlamıştır.

Onur Saylak Kariyeri ve Hayatı

Onur Saylak, çeşitli amatör tiyatro oyunlarında yer almıştır. Daha sonra kariyerini oyunculuk doğrultusunda şekillendirmek isteyen aktörün, profesyonel bir eğitim almak istediği de göze çarpmaktadır. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanmıştır ve oyunculuğa odaklanmıştır. Eğitim gördüğü yıllar boyunca çeşitli tiyatrolarda ve operalarda yer almıştır. Nazım Hikmet’in Her Şeye Rağmen adlı eseri de bunlardan bir tanesidir.

Kendisini gösterdiği yapım 2006 yapımı Hisarbuselik’teki Çetin karakteridir. Daha sonra Kod adı gibi daha geniş çaplı kitleler edinebileceği yapımlarda yer almıştır. TED Koleji’nde de yönetmenlik yaptığı bilinmektedir.  TRT ekranlarında da gördüğümüz Onur Saylak, 15. Altın Koza Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan Sonbahar adlı filmle de beyaz perdede kariyerinin ilk adımlarını atmıştır. Aynı dizide yer aldıkları Tuba Büyüküstün ile Gönülçelen dizisinde beraber oynamışlar ve burada tanışmışlardır.

Onur Saylak’ın Yer Aldığı Yapımlar

Film yapımları: Rüzgarın Hatıraları, Denizden Gelen, Güz Sancısı, Sonbahar, Mavi Dalga

Televizyon Yapımları: Bizim Evin Halleri, Aşk Buraya Uğramıyor, Yabancı Damat, Ne Seninle Ne Sensiz, Hisarbuselik, Kod Adı, Kod Adı: Kaos, Asi, Nefes, Gönülçelen, Sensiz Olmaz, Ağır Roman: Yeni Dünya, Hayat Ağacı, Hatırla Gönül ve Vatanım Sensin’dir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir