Ozan Güven

Muhteşem Yüzyıl dizisinin Rüstem Paşası olan Ozan Güven, 19 Mayıs 1975 yılında Nürnberg Almanya’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncunun sinema ve tiyatro alanında da faaliyet gösterdiği bilinmektedir. 1998 yılından bugüne kadar etkin bir şekilde ekranlarda ve tiyatro oyunlarında görebildiğimiz oyuncu bir çocuk sahibidir. 2005 ve 2010 yılları arasında Türkan Derya ile evli kalmıştır.

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle adeta oyunculuğunu üst zirveye taşıyan oyuncu, Cem Yılmaz filmleriyle de bilinmektedir. Ejder Kapanı gibi bir dönemin popüler film yapımlarında da yer almıştır. Şimdilerde ise Fi adlı diziyle konuşulmaktadır. Fi dizisinde Can Manay adlı karaktere hayat vermektedir. Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür gibi önemli isimlerle paylaştığı dizi puhutv üzerinden yayınlamaya başlayacaktır.

Ozan Güven Eğitim Yılları

Ünlü ve başarılı oyuncu ülkemiz önemli üniversitelerinden olan Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü’nden mezundur.

Ozan Güven Kariyeri ve Hayatı

İzmir Belediye Konservatuarı’nda oyunculuk dersleriyle kendisini daha profesyonel bir şekle sokmak isteyen Ozan Güven, Şahika Tekand Tiyatrosu’nda çalışmıştır. En bilinen yapımlardan Aslı ile Kerem, Bir İstanbul Masalı, Canım Ailem ve Muhteşem Yüzyıl gibi diziler ve filmlerde yer almıştır. Cem Yılmaz’la da birçok projede beraber yer almıştır.

Ozan Güven, 2005 yılında hayatını yönetmen Türkan Derya ile birleştirmiş fakat 2010 yılında çift evliliklerini bitirmiştir. 2010 yılında bir mekan çıkışı gazetecilerle yaptığı konuşma ve tartışma ile de bir süre oldukça gündemde kalmıştır.

Ozan Güven Yer Aldığı Yapımlar

Filmler: Annemin Yarası, Pek Yakında, Ejder Kapanı, Yahşi Batı, A.R.O.G, Yazı Tura, 9, Balalayka, Yıldız Tepe.

Diziler: Çiçeği Büyütmek, İkinci Bahar, Dünya Varmış, Koçum Benim, Aslı ile Kerem, Havada Bulut, Bana Abi De, Anlat İstanbul, Bir İstanbul Masalı, Hırsız Polis, Canım Ailem, Arka Sokaklar, Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan, Koyu Kırmızı, Muhteşem Yüzyıl, Fi.

 

Ozan Güven” için bir yorum

  • 6 Nisan 2017 tarihinde, saat 05:40
    Permalink

    Ich meine, dass Sie den Fehler zulassen. Ich biete es an, zu besprechen. Schreiben Sie mir in PM, wir werden umgehen.
    isreelmr

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir