Şebnem Hassanisoughi

Sevilen KanalD dizisi Poyraz Karayel’in oyuncularından olan Şebnem Hassanisoughi, 7 aralık 1985 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’a doğan oyuncunun babası tarafı İran, annesi ise Türk’tür. Babasının İran azerisi olması sebebiyle soyadının Farsça olduğu bilinmektedir. Anlamı ise Güzelin Yolu demektir. Poyraz Karayel’den sonra Vatanım Sensin dizisinde yer alan oyuncu, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Baki Davrak, Senan Kara, Celile Toyon gibi ünlü isimlerle çalışmaktadır. Vatanım Sensin adlı dizide ise Eftelya adlı karaktere hayat vermektedir.

Şebnem Hassanisoughi Eğitim Yılları

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı’nı bitirmiştir. Daha sonra ise Kadir Has Üniversitesinde Film ve Drama Yüksek Lisans Program eğitimlerini almıştır.

Şebnem Hassanisoughi Kariyeri ve Hayatı

Tiyatro oyunlarında oldukça aktif bir şekilde bulunan  oyuncu, çeşitli reklam, dizi ve filmlerinde yer almıştır. Müzikle de uğraştığı bilinmektedir. Bununla beraber gitar, bateri ve mızıka çalabildiği bilinmektedir. 2011’de Geriye Kalan adlı filmle beyaz perdede aktif bir şekilde görünmeye başlamıştır. Bu filmde Devin Özgür Çınar, Erkan Bektaş gibi isimlerle çalışmıştır. Şebnem Hassanisoughi, daha sonra ise 2013 yılında Bülent İnal, Burak Yamantürk, Özge Özpirinçci ve Burcu Kara gibi isimlerle aynı projede yer almıştır. Tatar Ramazan adlı bu yapımla televizyon dizilerinde de kendisini göstermeye başlamıştır.

Daha sonra Bana Artık Hicran De dizisinde de yer aldığı bilinmektedir. Bu dizide de yine Aslı Enver ve Buğra Gülsoy gibi ünlü isimlerle çalışmıştır. Aldığı ödüller ise: 48. Siyad – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Bulantı) ve 12. Uluslararası İzmir Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu(Geriye Kalan)

Şebnem Hasanisoughi Yer Aldığı Yapımlar

Vatanım Sensin, Siyah Karga, Coastliners, Bulantı, Poyraz Karayel, Bana Artık Hicran De, Tatar Ramazan, Kayıp Şehir, Eve Dönüş, Geriye Kalan, Firar, Kılıç Günü, Dantel, Annem, Sessiz Gemiler.

Şebnem Hassanisoughi” için bir yorum

  • 2 Nisan 2017 tarihinde, saat 17:44
    Permalink

    I like the valuable information you provide for your articles. I’ll bookmark your blog and test again here frequently. I’m quite certain I will be informed plenty of new stuff proper right here! Best of luck for the next!
    decembermr

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir