Serenay Sarıkaya

Ekranlarda güzelliğiyle ön plana çıkan Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991 doğumlu Türk oyuncudur. Oyuncunun bir diğer mesleği de modelliktir. Daha 15 yaşındayken bir güzellik yarışmasına katılan oyuncunun jüri özel ödülü aldığı bilinmektedir. İzleyen yıllarda Serenay Sarıkaya’nın parıltısı Plajda adlı filmde de oynamasını sağlamıştır. Böylece oyunculuk kariyerinin temelleri de atılmıştır. Ankaralı oyuncu, Şaşkın filmiyle de deneyimini pekiştirmiştir. İlk oyunculuk deneyimini Şaşkın filmi ile yaşamıştır. Daha sonra Peri Masalı, Limon Ağacı gibi, Sinan Çetin imzalı dizilerde yer almıştır.

Serenay Sarıkaya’nın Adanalı dizisinde rol alması kariyerinde güzel adımlar getirmiştir. 2010 yılında Miss Turkey yarışmasına da katılmıştır ve ikinci olmuştur. Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında da temsil etmiştir. Şuanda kendisi gibi oyuncu Kerem Bursin ile birliktedir.

Serenay Sarıkaya Eğitim Yılları

Antalya’da kısa bir süre yaşayan oyuncunun Antalya Saime Salih Konca Lisesinden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini yurt dışında almak istemesine rağmen bu hayalini gerçekleştirememiş ve üniversite eğitimi almamıştır.

Serenay Sarıkaya Kariyeri ve Hayatı

Kariyerinde güzel başlangıçlar yakalayan oyuncu, Adanalı dizisinden sonra ekranların aranan yüzü olmuştur. Çıkışını gerçekleştirdiği filmlerden bir tanesi de Lale Devri’dir. Daha sonra Medcezir ile büyük bir hayran kitlesi edinmiştir. Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya, seslendirme alanında da çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca Behzat Ç. Ankara Yanıyor adlı filmde de rol almıştır. Birçok ünlü markanın da reklam yüzü olan oyuncu, Altın Kelebek Ödülü’nü de iki kez almıştır. 2014 yılıda GQ Türkiye tarafından da yılın kadını seçilmiştir. Ayrıca şarkı seslendirdiği Lale Devri dizisinde de büyük bir ilginin odağı olmuştur.

Albüm yapması için de çeşitli teklifler gelmiştir. Hoşça kal adlı kısa bir filmde de rol almıştır. Medcezir adlı televizyon dizisinde popüler oyunculardan Çağatay Ulusoy ile birlikte başrollerde yeer almıştır. Daha sonra Hazar Güçlü ile birlikte Elidor markasının da reklam yüzü olmuştur. İzleyen yıllarda ünlü jean markası Mavi Jeans’in de reklam yüzü olmuştur. Şimdilerde ise Fi adlı puhutv televizyon yapımında Duru karakterini canlandırması bekleniyor. Dizinin internet üzerinden izlenebildiği bilinmektedir.

Serenay Sarıkaya Yer Aldığı Yapımlar

Filmler: Şaşkın, Plajda, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, Hoşça kal, Behzat Ç. Ankara Yanıyor, İkimizin Yerine

Diziler: Peri Masalı, Limon Ağacı, Adanalı, Lale Devri, Medcezir, Fi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir