Seyithan Özdemir

Adından İçerde dizisiyle söz ettirmeye başlayan ve oldukça hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen isim Seyithan Özdemir. Minik karakteriyle dizinin kadrosunda yerini eden oyuncu, sessiz ve sert duruşuyla ön plana çıkıyor. Seyithan Özdemir’in daha önce profesyonel bir oyunculuk deneyiminin bulunmadığı ve sadece küçük yapımlarda birkaç bölümlük roller aldığı biliniyor. Ciddi olarak ilk oyunculuk deneyimi olan İçerde dizisine katılması ise yönetmenin karakter için patrona kişi tarifi yapmasıyla başlıyor. Yönetmen uzun boylu ve sert görünümlü birini isterken, minik karakteri için Seyithan Özdemir rolü kapıyor.

Sosyal medya üzerinde de ilgileri üzerinde toplayan sevilen oyuncu, oyuncu olmadan önce özel korumalık yapıyordu. Muş’da doğan oyuncunun teklifi de korumalık yaptığı gece kulübünde çalışırken aldığı biliniyor. 2,05 cm gibi bir boya sahip olan Özdemir, çeşitli iş adamları, konserler ve sanatçılar için de korumalık yapmıştır.

Seyit Özdemir keşfinden sonra patron – yönetmen – Özdemir üçlüsü birleşiyor ve anlaşmaya varıyorlar. Zengin Kız Fakir Oğlan gibi yapımlarda da birer bölümlük rolleri olduğu bilinen oyuncu, sessiz ve sakin kalmasının rolü oynamasını zorlaştırdığını söylemektedir. Aynı zamanda ünlü olmayı çok sevmediği, aksine daha rahat bir yaşamı tercih ettiği biliniyor. Sürekli fotoğraf çekinmek isteyen hayranlarının, rahat bir yaşam alanından kopardığını dile getiriyor. Sakinliği sevse de rolde bu sessizlik onu pek mutlu etmiyor.

Seyithan Özdemir hakkında ek bilgiler arasında, 8 kardeşe sahip çiftçi bir anne babasının oğlu olduğu biliniyor. Küçükler arasında yer alan oyuncu, yaklaşık 6 yıldır İstanbul’da çalışıyor. İlk sinema filminin ise Sarmaşık adlı yapım olduğu biliniyor. Oyuncunun yer aldığı diğer bir film ise Hannas: Karanlıkta Saklanan adlı yapım oluyor. Büyük başarıyı İçerde ile yakalayan oyuncunun adından daha çokça söz ettireceği kesin…

Seyithan Özdemir” için bir yorum

  • 22 Mart 2017 tarihinde, saat 15:15
    Permalink

    minik katagorisinde oynayan en dev arkadaşımız sanırım ama rol kendisine çok yakışıyor hayran kitleside buna en güzel örnek…

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir