Tarihe Adını Altın Harflerle Yazdırmış İlk Üç Seri Katil

Tarihte adı silinmek bilmeyen sayılı seri katilleri tanımaya hazır mısınız ?
Bu makalemiz sizi biraz korkutabilir 🙂

1 – Ted Bundy – Seri Katil

Ted Bundy

1974 – 1978 tarihleri aralığında Amerika Birleşik Devletleri ‘nin çeşitli yerlerinde birçok genç bayanın ölümüne sebep olmuştur. Öldürdüğü kişilerin net sayısı bilinmeyen Ted 10 yıldan uzun bir süre sonunda, 30’dan fazla cinayette bulunduğunu itiraf etmiştir. Ted Bundy, genellikle ABD seri katillerinin öncül örneği olarak kabul edilmektedir. Gerçekte de seri katil sözü ilk defa Ted Bundy’  yi tanımlamak için söylenmiştir.

Ted Bundy’nin bir sosyopat olduğu söylenmektedir. Yaptığı onlarca cinayete rağmen yakışık, kibar ve eğitim bir beyfendi olduğu söylenir. İşlediği cinayetlerde kurbanlarını sopayla ya da boğarak ölümüne sebep olmuştur. Kurbanlarının bir çoğuna tecavüz ettiği, hatta öldükten sonra tekrar tecavüz ettiği ve bedenlerini doğradığına inanılıyor.

2 – Pedro Lopez Monsalve – Seri Katil

Pedro Lopez Monsalve

Pedro Lopez “Andes Canavarı” lakabıyla tanınmaktadır. Güney Amerika (Kolombiya,Peru,Ekvator) çevresinde 300 ‘ den fazla  çocuğa tecavüz edip öldürmüştür. Pedro Lopez, bu ülkelerde öldürdüğü her genç kız için en fazla 1 ay hapis cezası almıştır. 1980 yıllarında ölümüne sebep olduğu 53 çocuğun mezarını polisler uzun uğraşlar sonucunda tespit edebilmiştir. 1999 yılının Ocak ayı sırasında kendisi ile yapılan röportajda şöyle bir ifade yer almaktadır; ” Ben yüzyılın adamıyım ” şeklinde bir konuşma sergiledikten sonra sözüne şu şekilde devam etmiştir. İyi niyetli davranış sergilediğim için beni serbest bırakmalısınız.. 🙂

3 – Ed Gein – Seri Katil

Ed Gein

Seri katil “Ed Gein” annesinin vefatından sonra anatomi bilimine merak salarak ilgilenmeye başlamış. Bu ilgisinin tek amacı ölen annesini tekrar hayata döndürmekmiş. Zaman geçtikte öğrendiklerini uygulamak için mezarlardan ceset çalmaya başlamış. Sonrasında annesini diriltemeyeceğini anlamış ve annesi yaşlarında bir bayan cesedinin derisi yüzmüş, Bu deriyi annesinin eski kullandığı kıyafetleri ile birlikte giymiş.

Ed Gein kadın vücutlarına duyduğu ilgiyi bastıramayarak birçok kadın öldürerek cinayet işlemeye başlamış. Öldürdüğü kadınların derilerini yüzme takıntısı git gide ilerleyerek deri işleme konusunda git gide hamaratlaşmış. Bir süre sonra Ed Gein öldürdüğü kadınların meme uçlarından kemer, kafataslarından bardak ve birçok süs eşyası yapmaya başlamış.

Son zamanlarda Ed Gein’ in hareketleri dikkat çekmeye başlayınca kasaba şefi tarafından izlenmeye alınmış. Evinde birçok kadavra, dudaklardan yapılmış takılar, el derilerinden yapılmış eldivenler gibi birçok garip eşyalar bulunmuş.

Ed Gein, yamyamlık gibi birçok suçlamaları şiddetle inkar eder, kendisine göre cinayetleri sadece evini süslemek için işlediğini idda etmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir